تبلیغات
گلچینی از مطالب جالب و مفید - آمار و خرافات می گویند: این بار نوبت برد ایران است برابر کره!
 
بهترین مطالب از هر موضوعی

آمار حکایت از شانس بالای ایران برای پیروزی برای کره دارند. یک باور خرافی می گوید در دوره قبلی بازی ها که به طور متوالی ایران و کره به مصاف هم رفته اند ، به صورت یکی در میان یک تیم برنده شده و این بار برد ، نوبت ایران است!

عکس از افشین قطبی

از وقتی که جام ملتهای آسیا دارای مرحله یک چهارم نهایی شد، ایران و کره جنوبی یکی از 4 بازی ثابت این مرحله بوده است و در جام 2011 نیز این اتفاق برای پنجمین بار تکرار می شود. این بازی کم کم به یک بازی کلاسیک در جام ملتهای آسیا تبدیل می شود و به جز این 4 بازی، دو تیم در ادوار قبلی نیز 2 بار دیگر باهم روبرو شده بودند و با این حساب بازی ایران و کره جنوبی برای هفتمین بار در جام ملتهای آسیا تکرار می شود که یک رکورد در تاریخ مسابقات است.

از جام ملتهای 1996 تعداد تیم های شرکت کننده افزایش یافت و بنابراین مرحله یک چهارم نهایی در این مسابقات گنجانده شد. در آن دوره ایران و کره جنوبی در یک چهارم نهایی برای اولین بار مقابل هم قرار گرفتند که ایران در یک بازی تاریخی 6-2 کره جنوبی را درهم کوبید. کریم باقری در دقیقه 31، خداداد عزیزی در دقیقه 52 و علی دایی چهار بار در دقایق 66، 78، 83 و 89 مقابل کره جنوبی گلزنی کردند.

در جام 2000 ایران و کره جنوبی بار دیگر در مرحله یک چهارم مقابل هم قرار گرفتند و این بار در شهر ترابلس لبنان نوبت کره ای ها بود که ایران را در وقت اضافی شکست دهند. ایران در این بازی با گل زیبای کریم باقری در دقیقه 71 پیش افتاد، اما در دقیقه 90 گل مساوی را خورد و در نهایت با گل طلایی لی دونگ کوک در دقیقه 99 از جام ملتهای آسیا حذف شد.

در جام 2004 دوباره دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی به هم رسیدند. بازی در شهر جینان چین برگزار شد و این بار نویت تیم ملی بود که انتقام دوره قبلی را از کره جنوبی بگیرد. علی کریمی با درخشش فوق العاده خود در این بازی هت تریک کرد و در دقایق 10، 20 و 77 گلزنی کرد و یک گل دیگر نیز توسط مدافع کره به ثمر رسید تا ایران 4-3 کره جنوبی را شکست دهد.

در جام 2007 و در کوالالامپور مالزی، بار دیگر ایران و کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی بهم رسیدند و بازی دو تیم بر خلاف ادوار قبلی بدون گل بود. بعد از 120 دقیقه در ضربات پنالتی کره جنوبی 4- 2 ایران را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

نکته جالب اینکه در 4 دوره قبلی یکی در میان ایران و کره جنوبی برنده شده اند و طبق این روال، این بار نوبت ایران است تا در دوحه انتقام شکست قبلی در سال 2007 را از کره جنوبی بگیرد. نکته دیگر اینکه باخت های ایران مقابل کره جنوبی در وقت اضافی بوده است در حالیکه ایران هر دو بار در دقیقه 90 پیروز شده است!

ترس کره ای ها که به گفته کارشناسان بهترین تیم حاضر در بازی ها هستند از رویارویی با ایران شاید بر گرفته از همین باور باشد. افشین قطبی قبل از بازی ها برای رسیدن به فرصت تقابل با کره جنوبی لحظه شماری می کرد و همه کره ای ها آرزو داشتند با ایران مصاف ندهند. افشین در یکسال اخیر به عنوان سرمربی یک بار کره را برده و یک بار هم با آنها مساوی کرده است.
بازی ایران و کره جنوبی شنبه 2 بهمن ساعت 19:55 برگزار خواهد شد.

راستی شما اعتقاد به این باور های خرافی دارید؟

منبع: forum.persiantools.comطبقه بندی: ورزش، 
برچسب ها: فوتبال، تیم ملی، قطبی، کره، جام ملتها،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 دی 1389 توسط admin
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک