تبلیغات
گلچینی از مطالب جالب و مفید - تصاویر دیدنی شهرهای زمین در شب از نگاه ایستگاه فضایی بین المللی
 
بهترین مطالب از هر موضوعی

یکی از فضانوردانی که در ایستگاه فضایی بین المللی ساکن است موفق شد تصاویری بسیار دیدنی از شهرهای زمین در شب تهیه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کسانی که در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارند به خوبی می دانند که شهرهای زمین هرگز نمی خوابند.

به تازگی یک فضانورد خوش ذوق به نام "داگ ویلاک" که در حال حاضر در مدار اقامت دارد تصاویری شگفت انگیز از شب زمین تهیه کرده است که فضای وسیعی از لندن، پاریس، جنوب مدیترانه، مصر در رودخانه نیل، اسپانیا و ایتالیا را نشان می دهند.

این فضانورد خوش قریحه که این تصاویر را در مدت 12 شب از ایستگاه فضایی گرفته است در این خصوص توضیح داد: "شما می توانید شفق شمالی را در بالای این شب زیبای اروپا تماشا کنید و از نور شهرهای پاریس و لندن لذت ببرید. ما در اینجا تصاویری زیبا از یک شب سرد پاییزی اروپا را داریم و می توانیم مدیترانه را در مرز میان فرانسه و ایتالیا و موزائیکهای زیبای در امتداد خط ساحلی والنسیا در اسپانیا تا لیورنو در ایتالیا را ببینیم."

وی در توصیف شاعرانه خود از تصاویر شب زمین افزود: "در ادامه، ما چشم اندازی از شب رودخانه نیل را داریم که از میان بیابان مصر تا دریای مدیترانه گسترده شده و قاهره که در دلتای رودخانه خودنمایی می کند."

براساس گزارش دیلی میل، این فضانورد ساکن ایستگاه فضایی ادامه داد: "بسیار شگفت انگیز است که نور شهرهای بزرگ و کوچک را از چشم انداز عمق فضا تماشا کنی. دلم برای این چشم اندازه زیبا از دنیای شگفت انگیزمان تنگ خواهد شد."

دریای مدیترانه خط ساحلی شهرهای والنسیا در اسپانیا و لیورنو در ایتالیا

شبه جزیره فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا


روشنایی قاهره در دلتای نیل، رودخانه نیل و دریای مدیترانه در میان تاریکی صحرای شمال آفریقا


شفق زیبای شمالی بر فراز شب اروپا و نمایشی دیدنی از روشنایی پاریس و لندن


شهر استانبول در ترکیه، تنها شهری در دنیا که پل رابط میان دو قاره است
استانبول در تاریکی دریای سیاه در شمال و دریای مرمر در جنوب می درخشد

منبع: خبرگزاری مهرطبقه بندی: تصاویر جالب،  علمی، 
برچسب ها: تصاویر دیدنی شهرهای زمین در شب از نگاه ایستگاه فضایی بین المللی، داگ ویلاک، لندن، پاریس، جنوب مدیترانه، مصر در رودخانه نیل، اسپانیا و ایتالیا را نشان می دهند.،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 دی 1389 توسط admin
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک