تبلیغات
گلچینی از مطالب جالب و مفید - اولین لپ تاپ گوگل با سیستم عامل کروم معرفی شد
 
بهترین مطالب از هر موضوعی

اولین لپ تاپ گوگل با سیستم عامل کروم معرفی شد-goodha

 

شایعاتی که چند روز در موردشان صحبت کردیم درست بود و گوگل سرانجام لپ تاپ خودش را با سیستم عامل کروم معرفی کرد. نام اش را Cr-48 گذاشته اند. البته گوگل این لپ تاپ و سیستم عامل اش را هنوز یک طرح آزمایشی خوانده و گفته این لپ تاپ ها در تعداد محدود به بازار ارایه میشوند و فعلا به صورت انبوه متظرشان نباشید. در کنار آن گوگل اعلام کرده لپ تاپ هایی با سیستم عامل کروم تا اواسط سال جدید میلادی به صورت انبوه توسط شرکت ایسر و سامسونگ تولید خواهد شد.  


در واقع گوگل قصد دارد این لپ تاپ را به مشتریانی بدهد که علاقمند هستند و به گوگل در مورد سیستم عامل اش بازخورد میدهند تا این شرکت بتواند سیستم عامل کروم را بهتر کند. مشخصات فنی کلی شامل یک نمایشگر ۱۲.۱ اینچی است به همراه وب کم و طول عمر باطری ۸ ساعته. برای دیدن کیبرد این لپ تاپ اینجا را کلیک کنید.  یک چیپ 3G روی این لپ تاپ قرار دارد که می توانید از اینترنت موبایل استفاده کنید و اگر در امریکا باشید یک پلن کوچک رایگان دو ساله اینترنت از اپراتور Verizon دریافت میکنید. البته اگر پول پرداخت کنید اینترنت نامحدود موبایل خواهید داشت. حافظه این لپ تاپ هم از نوع فلش است. 


اگر به طراحی لپ تاپ نگاه کنید متوجه ظاهر نخراشیده اش می شوید. گوگل حتی هیچ لوگویی هم روی آن قرار نداده است. در واقع با انتخاب این ظاهر و سخت افزارهای غیر رقابتی گوگل خواسته به مشتریان و رقبا نشان بدهد این یک پروژه آزمایشی است. حتی این لپ تاپ ها به گونه ای طراحی شده اند که سیستم عامل دیگری به جز کروم روی آن نصب نمیشود تا گوگل اطمینان داشته باشد کاربرانش مشغول کار با سیستم عامل خودش هستند. به هر حال هر چقدر هم که گوگل ما را با دست پس بزند از آن طرف با پا به پیش کشیده میشویم و با علاقه منتظر میمانیم تا کامپیوتر قدرتمند با سیستم عامل کروم را ببینیم و آن را با بقیه سیستم عامل های موجود مقایسه کنیم.

منبع: نارنجیطبقه بندی: لپ تاپ،  فناوری اطلاعات،  گوگل و سرویس های آن،  اخبار جالب، 
برچسب ها: اولین لپ تاپ گوگل با سیستم عامل کروم معرفی شد، Cr-48، به صورت انبوه توسط شرکت ایسر و سامسونگ تولید خواهد شد.، نمایشگر ۱۲.۱ اینچی، طول عمر باطری ۸ ساعته، اپراتور Verizon، حافظه این لپ تاپ هم از نوع فلش است،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 دی 1389 توسط admin
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک